Dün itibari ile basın yayın organlarında Baromuza kayıtlı bir meslektaşımızın dolandırıcılık suçu nedeniyle cezaevine girerken gözaltına alındığı ve daha sonra çıkarıldığı Giresun Sulh Ceza Mahkemesince tutuklandığı yönündeki iddialar üzerine iş bu açıklamanın kamuoyu ile paylaşılması zorunluluğu doğmuştur.

    Öncelikle çıkan haberlerin aksine Giresun Baromuza kayıtlı G.Y. isimli herhangi bir avukatımız bulunmamaktadır. Yaptığımız araştırmada başka bir baromuza kayıtlı avukatın daha önce İstanbul Mahkemelerince hakkında verilmiş ve kesinleşmiş bulunan ilam uyarınca yakalanarak cezasının infazı amacıyla Espiye Açık Cezaevine konulduğu ve suç tarihi ile verilen ceza miktarı uyarınca denetimli serbestlik hükümlerine tabi olduğu, ilgili avukatın kayıtlı olduğu Baroya durumun tarafımızca bildirildiği kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur.

                                                                                                                                              Giresun Barosu Yönetim Kurulu Adına;

                                                                                                                                                               Baro Başkanı                                                                                                                                                                                                                                                     Av. Soner KARADEMİR

Tarih : 28.11.2019
Okunma : 604

© 2020 - Giresun Barosu

Adres : Çıtlakkale Mah. Atatürk Bulvarı No.121/1 - GİRESUN / Telefon - Faks : 0 454 215 76 57 / 0 454 215 76 58
Adli Yardım Bürosu: 0 454 215 76 69 | Sosyal Tesis : 0 454 215 76 69 / D:17
E Posta : giresunbarosu@gmail.com
Giresun Barosu Union of Black Sea Countries Bar Association (BCBA) üyesidir.