Kocaeli Barosuna kayıtlı meslektaşımız Av. Mehmet Samim GEREDELİ, 10 Ekim 2017 Salı günü İzmit'in Fethiye Caddesindeki bürosunda uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Meslektaşımıza yapılan bu hain saldırıyı kınıyor, merhum meslektaşımıza Allah'tan rahmet, ailesi, yakınları ve tüm meslektaşlarımıza başsağlığı diliyoruz.

BASIN AÇIKLAMASI

10.10.2017 günü Kocaeli İli İzmit ilçesindeki bürosunda çalıştığı esnada uğradığı alçakça saldırı nedeniyle aramızdan ayrılmış olan Avukat Mehmet Samim GEREDELİ’ ye yapılan saldırı ile hukukun üstünlüğü ve hak aramaktan başka gayeleri olmayan biz hukuk neferinin cübbemize sıçratılan kandan dolayı acılıyız.

Hak arama mücadelesinin olmazsa olmazlarından olan savunmanın şahsına yönelmiş her saldırı, savunmanın itibarsızlaştırılarak pasifize edilmeye çalışılmasının toplumsal barışa en çok muhtaç olduğumuz bugünlerde şiddetin hedefi haline getirilmesinin acı ve kabullenilmesi olanaksız bir sonucudur. Kamu görevi yapan avukatlara yönelik sözlü, fiili ve silahlı saldırılar, ne yazık ki kaygı verici boyutlara ulaşmıştır. Unutulmamalıdır ki avukatlar, müdafi olarak katıldıkları davalara ve işleme koydukları icra takiplerine konu olan uyuşmazlıkların tarafı değildir.

Avukatlara, baktıkları dosyalarla özdeşleştirilerek yapılan sözlü, fili ve silahlı saldırılar asla kabul edilemez.  Biliyoruz ki; bu toplumsal şiddet sarmalı hukukun üstünlüğü şiarıyla kırılıp mahkum edilmedikçe, bir hukuk neferi olan avukatlarımıza yönelen saldırılar son bulmayacaktır. Acımızı ve öfkemizi anlatmaya çalışırken avukatlar olarak hukukun üstünlüğü ve gayemizden zerre sapmadan saldırının takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz. Meslektaşımız Avukat Mehmet Samim GEREDELİ’ ye Allah’tan rahmet, sevenlerine, ailesine ve meslektaşlarımıza başsağlığı dilerken, meslektaşımızın şahsında savunmaya yönelen her türlü saldırıyı lanetlediğimizi kamuoyuna duyuruyoruz.11.10.2017

                                                                                                                                                                                                                     Av.Soner KARADEMİR                                                                                                                                                                                                                                               Giresun Barosu Başkanı

Tarih : 11.10.2017
Okunma : 798

© 2018 - Giresun Barosu

Adres : Çıtlakkale Mah. Atatürk Bulvarı No.121/1 - GİRESUN / Telefon - Faks : 0 454 215 76 57 / 0 454 215 76 58
Adli Yardım Bürosu: 0 454 215 76 69 | Sosyal Tesis : 0 454 215 76 69 / D:17
E Posta : giresunbarosu@gmail.com
Giresun Barosu Union of Black Sea Countries Bar Association (BCBA) üyesidir.